Творчість в душі

Творчість. Який саме зміст можна вкласти в це слово? І дійсно важко знайти оптимальне визначення цьому терміну. Наприклад, відомий режисер К. Станіславський писав про творчу роботу артиста: “Я зрозумів, що творчість – це насамперед повна зосередженість всієї духовної і фізичної природи ”

Інше вже визначення творчості дав французький вчений Ролан Барт, який сказав,що «Творчість — це своєрідна відповідь людини на самотність: не витримавши самотності, людина «віддає» іншим свої особисті, інтимні почуття і думки. Кожний, хто мріє писати, змушений (усвідомлює він це чи ні) писати для інших.»

І таких визначень і трактувань творчості безлічі. Прислуховуючись до кожного з них ти проймаєшся тією думкою, яку хотіли донести ці відомі особистості. Але чи є вони об’єктивними? Науковці, режисери, поети, письменники, філософи-всі вони теж люди і вони також, вивчаючи ті чи інші проблеми вдаються до суб’єктивізму, можливо навіть не помічаючи цього. Кожна людина в першу чергу керується своїми почуттями і відчуттями. І на мою думку вірогідніше за них нічого немає.

Кохання, радість, страждання…хіба не ці почуття і є творчість? Хіба не вони породжували найбільш відомі шедеври мистецтва?

Саме вони. Франческо Петрарка ніколи б не зміг написати скільки геніальних сонет, якби не був безтями закоханий в Лауру. Він керувався почуттями, це було єдиними джерелом творчості для поета.

І це не поодинокий випадок в мистецтві. Всі відомі нині особистості творили під впливом почуттів, чи то кохання, чи то ненависті. Результат – всесвітні шедеври.

Почуття змушують нас споглядати на світ під іншим кутом. Закохана людина здатна побачити найменші деталі навколишнього світу, тому що в ній живе частина прекрасного. Щаслива людина - помічає доброту в людях, в яких інші бачать зло. Людина, яка страждає, не може тримати біль в собі, тому виливає його на папері, на полотні, або ж в ноти. Все це почуття, все це потужне джерело творчості, яке б’є в душі.

Тому не потрібно шукати джерела творчості в книгах, музиці, фільмах. Досить поглянути в свою душу і відкрити її для почуттів.

Майстренко Яна

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить