Творчість у житті сучасної людини

Крилатий вислів античного філософа Платона: «Усякий перехід з небуття в буття є творчість», свідчить, що буття це реальний, видимий первинний світ – світ понять та ідей, а небуття – вторинний, нереальний матеріальний світ,який є породженням світу ідей. Тобто, творчість не може існувати, окремо від особистості, бо людина є головною рушійною силою, що творить.

Бути сучасною людиною означає – бути творчо активною людиною, не боятися конфліктів з собою і навколишньою дійсністю. Творча особистість розвиваючись охоплює всі сфери творчого процесу: розум і почуття, волю і пам'ять, уяву, тобто, творчий процес неминучий без уяви, фантазії, інтуїції, який виділяє людину з тваринного світу. Однак не тільки людина як творець впливає на результат власної творчості, а й сам предмет творчості сприяє подальшому творчому розвитку людини.

На мою думку, творчість у житті сучасної людини, це не тоді, коли вона може бути розумною, розсудливою, коли може читати книжки, зберігати у своїй пам'яті масу відомостей з різних галузей знань, при цьому не мати певного творчого задуму, натхнення, в такому випадку людина залишається лише споживачем інформації, а не творцем. А ось коли людина напише художній твір, може створити музичну п’єсу, намалювати картину, тоді спостерігається її продуктивна діяльність, породження нових матеріальних та духовних цінностей, розвиток творчих інтересів, цілеспрямованість творчих пошуків, наполегливість у реалізації творчих задумів. Кожна людина здатна до творчого діяння, необхідно лише зуміти оволодіти цими можливостями та здібностями.

Нізелюк Тетяна

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить